Poradenství a užitečné rady

Moderní výchovné metody mohou zpomalovat vývoj dětského mozku, tvrdí vědci

Přestože pokrok jde stále kupředu a díky němu se prohlubuje i poznání lidského mozku a jeho vývoje, ne vše spojené s modernitou je pro nás přínosné. Vědci nyní varují, že některé dnes populární výchovné metody mohou dokonce zpomalovat vývoj dětského mozku.

Více zde: Zdroj:http://ona.idnes.cz/moderni-vychova-neni-prinosem-pro-mozek-dite-plac-kontakt-p37-/deti.aspx?c=A170221_222035_deti_haa

Se sportem u dětí začněte do 7 let věku. Pak už je pozdě, tvrdí studie

Vztah ke sportu je potřeba u dětí vybudovat do sedmi let věku, zvýší se tak jejich odolnost vůči stresu. Tvrdí to poradenská společnost Zaměstnanci.com, která zpracovala psychologické profily více než 72 000 lidí. I když polovina mladých mezi 17. a 19. rokem sportu nechá, správné návyky jim zůstanou.

Více zde: Zdroj:http://ona.idnes.cz/kdy-zacit-se-sportem-u-deti-ddg-/deti.aspx?c=A120806_122515_deti_skr

Dětská dvojjazyčnost – fenomén dnešní doby

V současné době je stále více rodin, ve kterých jsou mateřskou řečí partnerů dva různé jazyky. Pokud rodiče v rámci domácí komunikace s potomkem používají svou mateřštinu, jsou děti spontánním způsobem vedeny ke dvojjazyčnosti. Jak tento proces dítě vnímá?

Více zde: http://www.novinky.cz/zena/deti/267135-detska-dvojjazycnost-fenomen-dnesni-doby.html?ref=boxE

Proč se děti chovají hůře, když je nablízku máma?

Když je 4letá Sárinka ve školce, chová se mile, poslušně a všichni ji znají jako usměvavého andílka. Dokonce, i když je s tatínkem. Více zde: BLOG.EVAKIEDRONOVA.CZ