Ranní rozcvička s Lydkou

Rozhýbejte svá těla! Každé úterý a čtvrtek vede paní učitelka Lydka dobrovolnou online ranní rozcvičku. Všichni zájemci o „sportovní nastartování“ z řad žáků se mohou připojit vždy od 8:25 prostřednictvím odkazu ve svém rozvrhu pro distanční výuku.

Děti online - webinář

Co děti na internetu a sociálních sítích tak láká? To a ještě mnohem více jsme se dozvěděli na webináři Děti online. Probrali jsme témata, jako jsou bezpečí na internetu, vliv mobilních technologií na proces učení, paměť a spánek, pravidla pro používání mobilního telefonu či nastavení rovnováhy online a offline světa pro děti. Webinář se pro WA rodiče uskutečnil 18. 2. 2021.

Projekt Tři králové

V prvním lednovém kalendářním týdnu proběhl na naší škole projekt „Tři králové.“ Seznámili jsme se s příběhem z dávné historie. Druháci pak dostali rozstříhané věty příběhu na samostatných papírcích a skládali je do správného pořadí. V hodinách výtvarné výchovy si děti vyrobily svou královskou korunu, malovaly kometu, vybarvovaly omalovánky. Poslechli jsme si píseň „My tři králové jdeme k vám.“ Pojmy Kašpar, Melichar, Baltazar či kadidlo a myrha už nám nejsou cizí.

Mikuláš 2020

Mikuláš přišel tento rok do Wonderland Academy v pátek 4. 12. a poprvé ho doprovázela hrozně hodná čertice. Peklo se nad našimi žáky smilovalo a nikoho neodneslo snad proto, že prázdných lavic si učitelé za poslední týdny užili dost a dost :-).

Halloween 2020

V letošním školním roce byl Halloween v naší škole tak trochu jiný. V úterý 27. 10. nám dýně, příšerky, čarodějnice a kostlivci vlezli až do online výuky a zaplavili nám obrazovky. Však koukněte sami :-).

Usborne Book Fair

Naše škola hostí pravidelně nakladatelství anglické literatury pro děti USBORNE. Tentokrát proběhl Book Fair v pátek 25. září. Velké poděkování za organizaci patří anglickému týmu Wonderland Academy a samozřejmě také rodičům, kteří svým dětem zakoupili spoustu hodnotných knih, čímž nejen podpořili cestu svých dětí ke čtenářství, ale zároveň i přispěli k obohacení školní knihovny novými tituly.

Plavecká ŠVP 2020 - Pec pod Sněžkou

Od neděle 13. 9. 2020 do pátku 18. 9. 2020 se žáci čtvrtých a pátých tříd účastnili plavecké školy v přírodě, která se konala v Peci pod Sněžkou. Žáky hostil hotel Energetik a Krkonoše jim celý týden ukazovaly příjemnou tvář babího léta. Společně všichni prožili mnohá dobrodružství a zasportovali si nejen ve vodě, ale i v kopcích.

Zahájení školního roku 2020/2021

Školní rok 2020/2021 jsme slavnostně zahájili v aule školy v úterý 1. 9. 2020. Nejen pro prvňáčky bylo vše nové, žáci druhého stupně a páťáci ten den poprvé zavítali do třetího patra školy, kde je přivítaly čerstvě dokončené zbrusu nové třídy.

Letní kempy 2020

Léto ve Wonderland Academy bylo nabité a mimořádně úspěšné. Jako kompenzaci za omezený provoz školní družiny a odpoledních aktivit ve 2. pololetí jsme dětem nabídli sedm rozličných tematických kempů v podobě týdenních příměstských táborů. Zastoupeny byly například oblasti hudební, výtvarná, sportovní, ale i přírodovědná či kutilství. Účast byla hojná, děti se vyřádily a strávily pohodové chvíle se svými kamarády.

Crazy Hair Day

Den dětí, tedy pondělí 1. 6. 2020, jsme v tomto školním roce vyhlásili dnem bláznivých účesů. Kdy jindy vyzkoušet prapodivné či doslova umělecké kreace na své hlavě? Posuďte sami, zda se nám to podařilo :-).