Záložky

V kreativním workshopu jsme si vyrobili látkové záložky do knihy. Ustřihli jsme pruh látky, na který jsme umístili barevné otisky s motivy zvířat. Abychom do toho vložili i svou kreativitu, domalovali jsme pozadí textilním fixem. A teď už nám záložka pomáhá v orientaci v rozečtené knize.

Trojúhelníková nerovnost

V hodině geometrie jsme si vyvodili, jaké musí být podmínky , aby se dal sestrojit trojúhelník. Ve skupinách jsme si vymodelovali ze špejlí tři možné způsoby a hledali jsme, jaká pravidla tady platí.

Den se složkami IZS

Pátek 18. 5. 2018 byl den nabitý dojmy, zážitky a informacemi. Wonderland Academy navštívili zástupci integrovaného záchranného systému. Pro naši klučičí třídu byl ráj na stanovišti vojenské policie, která jim představila zbraně a nezbytné vybavení do akce.

Osová souměrnost

Pozorovatel hodiny geometrie, která proběhla 17. 5. 2018, by si myslel, že máme výuku kreativního workshopu. Pracovali jsme s barevnými papíry, které jsme překládali, kreslili na ně jednoduché motivy a vystřihovali. Názorně jsme si tak vytvořili osově souměrné obrazce.

I řeka má svůj příběh

Úterý 15. 5. bylo trochu jiné než obvykle. Den byl naplněn prezentacemi projektu na téma I řeka má svůj příběh. Seznámili jsme se podrobněji s vybranými řekami, které protékají naší republikou.

Sleepover

17.5.2018 děti přespaly ve školce.

Dentální hygiena

11.5. na Libuši a na Hájích, 14.5 v Hrnčířích proběhl program o správném čištění zubů.

Rozumím sobě

V rámci projektu Rozumím sobě jsme si vytvářeli knihu plnou informací o nás. Měřili jsme se, vážili, ale také kreslili, v čem jsme jedineční nebo čím chceme jednou být. Nejvíce zábavy jsme si užili při tvorbě obtisků svých chodidel.

Coffee Morning 16. 5. 2018

Ve středu 16. května proběhlo v jídelně školy již tradiční neformální setkání rodičů a vedení školy nad ranní kávou či čajem.

Záchranáři ve WA

V pátek 18. 5. 2018 navštíví Wonderland Academy zástupci záchranných složek (hasiči, zdravotničtí záchranáři, městská policie a další). Pro žáky je přichystán v dopoledních hodinách interaktivně-vzdělávací program, který proběhne na několika stanovištích v budově a areálu školy.