Letní zahradní slavnost

Letní slavnost se v tomto školním roce konala v úterý 26. 6. 2018 v odpoledních hodinách. Věříme, že pro žáky, jejich rodiče i všechny zaměstnance školy bylo toto odpoledne příjemným setkáním se spoustou zajímavých zážitků.

Škola v přírodě 2018

Letošní škola v přírodě žáků Základní školy Wonderland Academy se uskutečnila v termínu od 18. 6. do 22. 6. 2018 v Benecku v západních Krkonoších. Děti vyrazily společně se svými učiteli na týden plný sportovních výkonů, zábavy, dobrodružství, ale i učení a poznávání.

Afrika - vaření

V pátek 15. 6. 2018 se uskutečnila poslední ze série tzv. afrických dílen, tentokrát na téma vaření. Děti z druhé třídy a následně i děti z odpolední družiny se seznámily s některými africkými surovinami a poznaly, co dobrého se z nich dá uvařit.

Podvečerní klavihrátky

V úterý 12. 6. 2018 se uskutečnily druhé podvečerní klavihrátky. Malí pianisté ze třídy Martiny Šimsové se pochlubili svým rodičům i ostatním zájemcům nově nabytými dovednostmi. 

Dětský den v lese

V neděli 3. 6. 2018 pořádala ZŠ Wonderland Academy Dětský den v lese. Za doprovodu Dominiky a Martiny vyrazily děti od školy pěšky do lesa, kde pro ně byl připraven zábavně-naučný program s tematikou lesa a jeho obyvatel. Všichni si výlet pod koruny stromů velice užili.

Literární soutěž ArtBotič

Máme velkou radost z úspěchu naší žákyně čtvrté třídy. Obsadila krásné druhé místo v celopražské literární soutěži ArtBotič. Napsala zdařilou prózu na téma Jak uzdravit nemocný svět. Gratulujeme a děkujeme za skvělé reprezentování naší školy. Přejeme hodně originálních nápadů i v další tvorbě.

Po stopách Karla IV.

Ve středu 6. 6. 2018 jsme se vydali po stopách Karla IV. až do samotného centra Prahy, do Domu U zlatého prstenu. V herně muzea jsme se prošli tržištěm, písařskou dílnou, postavili jsme si historické stavby, oblékli jsme se do dobových kostýmů a zatančili jsme si středověký tanec. Na náměstí jsme si prohlédli i sochu Jana Husa, orloj a kostel sv. Mikuláše.

Dobrý skutek - prezentace projektu

Ve čtvrtek 7.6. druháci prezentovali své projekty. Jejich úkolem bylo zamyslet se nad tím, jak oni, přestože jsou ještě dětmi a nedisponují penězi, mohou být prospěšní svému okolí. Nápad i zpracování byl na dětech. Projekt byl velkou inspirací.

Výlet na zámek Loučeň

Dne 5. 6. 2018 jsme se vydali na výlet. Naším cílem byl zámek Loučeň s jeho úžasným Labyrintáriem. Při prohlídce zámku se děti dozvěděly spoustu zajímavých informací. Vyzkoušely si, jak se sedělo u jídelního stolu, a Míša nám zahrál na klavír, na kterém hrál sám Bedřich Smetana.

In line bruslení

V týdnu od 4.6. do 8.6. 2018 proběhl kurz In line bruslení