Náš tým

Ms. Pavla Hajian
zřizovatelka MŠ Wonderland

Ms. Pavla Hajian má zkušenosti jako ředitelka a majitelka mateřské školky v Londýně, Distrikt Ealing. Dlouhodobě působila v mezinárodních jazykových školách a školkách. Již od roku 2009 provozuje mateřské školky Wonderland a je zřizovatelkou soukromé jazykové školy Wonderland Academy. Sama je matkou pěti dětí (Kimi, Dany, Melanie, Charlottka a Nicolas). Otevřít více

Ms. Pavla vlastní certifikát DPP (Diploma in Pre-school Practice) a absolvovala universitní kurz NVQ Level 3. Absolvovala všechny stupně montessori vzdělávání. Dále absolvovala akreditovaný kurz Národního institutu dalšího vzdělávání (NIDV): kvalifikační kurz pro ředitele škol. Vystudovala specializační studium Environmentální výchovy a získala titul Environmentálního koordinátora škol. Dále absolvovala kurzy Menza ITL learning a kurz Genetické metody čtení. Stejně tak jako v letech minulých se bude aktivně spolupodílet na výuce a výukových plánech a osobně dohlížet na dodržování veškerých předpisů, norem a hlavně na zajištění maximální spokojenosti Vašich dětí.

Můžete se na ni obracet s veškerými dotazy ohledně vedení školky, s administrativními dotazy a zejména s dotazy týkajících se Vašich dětiček a jejich denního života v naší školce.

Ms. Veronika Bergmanová
ředitelka MŠ Wonderland

Veronika se narodila ve stověžaté Praze, kterou miluje. Zde také vystudovala Předškolní a mimoškolní pedagogiku, ale také Učitelství pro první stupeň se zaměřením na anglický jazyk na UK. Má zkušenosti jako třídní učitelka na jazykové základní škole, i jako ředitelka soukromé sportovně-jazykové mateřské školy.

Kromě těchto studií také absolvovala Konzervatoř Jaroslava Ježka - velice ji tedy baví hudba. Na jaře Veronika získala certifikát jako lektorka dětské jógy. Mnohokrát působila jako vedoucí na dětských táborech. Je maminkou dcerky Isabelky a syna Maxíka. Nabíjí ji pobyt v přírodě či četba dobré knihy.

Velice se těší na práci v nadstandardním prostředí MŠ Wonderland a se skvělým kolektivem, ale také spolupráci s Vámi, rodiči. V případě jakýkoliv dotazů ji neváhejte oslovit, ráda se Vám bude věnovat.

Ms. Laura
učitelka - rodilý mluvčí
učitelka španělštiny

Ms. Laura se narodila v paraguayském městě Asuncion. Vystudovala Stael Ruffinelli de Ortiz Music and Arts, kde obdržela certifikát NQF (ekvivalent Cambridgeskému CELTA certifikátu). Na Columbijské univerzitě studovala tříletý obor psychologie. Poté učila více než devět let na bilingvní základní škole angličtinu studenty různého věku a úrovně. Studenty také připravovala na mezinárodní jazykové testy Trinity.

V roce 2014 se jí naskytla příležitost doprovázet středoškolské studenty na výměnný jazykový pobyt v Coloradu (USA). Tento pobyt byl organizovaný jazykovou školou, pro kterou v té době pracovala. Zde se učila přímo od profesionálů a nabyla nepostradatelné pedagogické zkušenosti, které jí dodnes pomáhají být dobrou učitelkou.

Ms. Laura je do své práce zapálená, uvědomuje si totiž, jak velký pozitivní vliv může mít na své studenty. Věří, že správný přístup učitele může pomoci zlepšit kritické myšlení dětí a celkově pozitivně ovlivnit jejich kognitivní vývoj. Během práce s menšími dětmi ji nejvíce baví jejich zvídavost a energie. Ráda se učí novým vzdělávacím metodám a novinkám v psychologii. Poprvé navštívila Prahu v únoru 2017 a toto město ji tak zaujalo, že se sem v říjnu 2018 přestěhovala. Nyní s nadšením poznává svůj nový domov. Mezi její koníčky patří dlouhé procházky, vaření, čtení, běhání, jízda na kole a samozřejmě – cestování.

Ms. Klára
učitelka třídy Unicorns

Ms. Klára se aktivně spolupodílí na vytváření výukovém programu a osobně dohlíží na průběh každodenní výuky. Má mnoho zkušeností s výukou malých dětí ve Velké Británii, kde vyučovala v několika školkách a vedla skupiny pro matky s dětmi. Ve školcese spolupodílí na tvorbě výukových plánů a dohlíží na plnění celoročního kurikula. Je matkou chlapců (Eliot a Ríša).

Ms. Klára absolvovala všechny stupně montessori vzdělávání a absolvovala NVQ Level 3 Qualification in Early Years Child Care and Education. Dále získala Cambridgeský certifikát CELTA na výuku angličtiny.

Miss Klára vlastní také certifikaci Environmentálního koordinátora. a v současné době studuje obor Předškolní vzdělávání na vyšší odborné škole.

Ms. Hannah
učitelka třídy Unicorns
vedoucí týmu rodilých mluvčí

Ms. Hannah pochází z USA, Washingtonu D.C., kde absolvovala bakalářské studium, ve všeobecném studiu a psychologii. Je držitelkou certifikátu TEFL a certifikace specializované pro výuku mladých studentů.

Ms. Hannah je nejstarší ze šesti sourozenců a většinu jejího života strávila péčí a vedením svých mladších sourozenců, aby se stali šťastnými a zdravými dospělými. Během mnoha let vedla vzdělávací programy pro děti ve věku 3-10 let a má také zkušenosti s výukou česko-anglických předškolních zařízení.

Ms. Hannah má ráda tenis, golf, salsu, kickbox, vaření, stolní hry a sluneční paprsky.

Miluje cestování, navštívila 29 států, 20 zemí a 2 provincie.

Je velmi ráda, že je v MŠ Wonderland, kde všichni byli během jejího přechodu velice vstřícní a příjemní. Těší se na spolupráci a seznámení se se svou třídou!

Ms. Marína
učitelka třídy Lunas

Marína je studentkou oboru Psychologie v navazujícím magisterském studiu na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kterému předcházelo získání bakalářského titulu z oboru Psychologie a speciální pedagogika tamtéž. Pracovala jako asistentka pedagoga na základní škole s dětmi od 1. do 9. třídy, vedla zde také pedagogické intervence. Zajímá se o respektující a individuální přístup k dětem. V bakalářské práci se zabývala principy dynamické diagnostiky, která vnímá dítě jako individuálního jedince, který se jedinečně vyvíjí, vnímá, učí se, přemýšlí a neposlední řadě se mění. V této oblasti plánuje další vzdělávání.

Marína se aktivně věnuje zpěvu, tanci a hře na housle jako členka slovenského folklórního souboru v Praze. Také se věnuje vlastní písňové tvorbě. Těší se na spolupráci a seznámení s Vámi i Vašimi dětmi.

Ms. Ludmila
učitelka

Ludmila vystudovala Pedagogickou fakultu Vysoké školy pedagogické v Hradci Králové, obor učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Poté si rozšířila vzdělání na Fakultě řízení a informační technologie na VŠ pedagogické v oboru Finančního managementu.

Touhu po práci s dětmi naplňovala od svých studií na střední škole, kdy pomáhala vést přírodovědné kroužky na základních školách. Učitelskou dráhu začala tříletým působením v První soukromé ZŠ v Hradci Králové. Následně pracovala na základních školách v Praze 10 a Praze 4. Své učitelské dovednosti prověřila i při působení na střední odborné škole. Po několikaleté pauze, kterou vyplnila prací v soukromém sektoru, se v roce 2019 vrátila ke svému původnímu povolání. Pracovala jako asistentka pedagoga v MŠ Wonderland, kde se starala o chlapce s vývojovou dysfázií. Současně se věnovala vzdělávání předškolních dětí třídy Unicorns.

Prohlubuje si své vzdělání, absolvovala kurz pro asistenty pedagoga, účastní se seminářů zaměřených na výuku matematiky profesora Hejného.

Volný čas ráda tráví aktivně v přírodě se svou rodinou, občas i pasivně doma s dobrou knihou.

Ms. Zuzana
Učitelka

Vystudovala UK v Praze, obor učitelství pro 1. stupeň ZŠ se specializací na VV. Po státní zkoušce odjela do Anglie, kde po 1 semestr studovala na St. Austel college. V rámci působení na ZŠ v Mníšku pod Brdy jí prošly pod rukama dvě třídy prvňáčků, které vedla dále do vyšších ročníků. Z toho 3 roky učila v programu Začít spolu. Absolvovala kurzy a školení na DYSCENTRU /grafomotorika, dyslexie, dysgrafie, dyskalkulie, Maxík, Metoda dobrého startu/. Ráda učí v projektech nebo centrech aktivit, preferuje slovní hodnocení. Vede letní tábory.

Relaxuje při běhání, józe nebo vaření.

Ms. Tereza
asistentka

Tereza se narodila v Praze. Své dětství však strávila ve Špindlerově Mlýně. Díky této životní etapě získala kladný vztah k zimním sportům a zimě jakožto ročnímu období. Po základní škole studovala všeobecné gymnázium, následně jeden rok vyšší odbornou školu sociálně právní - obor sociální pedagogika. Toto studium ale přerušila, aby si splnila svůj sen, což je studium psychologie na FF UK, kde je nyní ve třetím ročníku. V rámci své praxe navštěvuje děti v Motole.

Zkušenosti s dětmi získala během posledních 8 let, kdy strávila mnoho času s dětmi různých věkových kategorií. Jezdila s dětmi jako vedoucí na tábory a školky/školy v přírodě, hlídala děti od nejútlejšího věku soukromě v rodinách i pracovala jako asistentka učitele v soukromé školce. Také se může pochlubit kurzem všeobecného zdravotníka.

Mezi její koníčky patří především čas strávený s přáteli, četba zajímavých knih a divadlo.

Renata Birdová
učitelka

Ms. Renata pochází z Rakovníka a po střední pedagogické škole získávala zkušenosti jako paní učitelky v MŠ. Ty pak společně s nástavbovým studiem na Filisofické fakultě UK v oboru personálního řízení lidských zdrojů zúročila jako personální ředitelka v Krátkém filmu na Barrandově, kde působila 5 let. Po narození dětí syna Daniela a dcery Natálie se opět vrátila do školství, absolvovala dvouleté akreditované studium pro ředitele škol a školských zařízení se zaměřením na školský management a vzdělávání v evropských souvislostech. V té době již spolupracovala na založení soukromé školky se zaměřením na sport a zdravou výživu, kde působila jako ředitelka 8 let. Další zkušenosti pak nabyla jako ředitelka v soukromé česko-anglické škole na Praze 9. Během těchto let absolvovala široké spektrum dalšího vzdělávání pro předškolní výchovu a konferencí pro ředitele škol, jako např. kurzy: Hejného matematika pro předškolní věk, Práce s Persona Doolls, panenky s osobností, Respektovat a být respektován aj.

Kromě pedagogické činnosti se věnuje také osobnostnímu a profesnímu kaučování. Je velmi otevřená a upřímná, vztah k dětem její život obohacuje, ráda vidí jejich růst, úsilí a radost ze společného úspěchu. Sama vychovává syna 16 let a dceru 14 let, z velké části se tedy věnuje dětem, ale najde čas i na své záliby, jako je sport a poznávání nových kultur.

Velmi se těší na novou spolupráci s naším týmem ve Wonderlandu a věří, že zde bude přínosem nejen pro tým, ale hlavně pro děti a pro Vás rodiče. Takže v případě jakýchkoliv dotazů ji neváhejte oslovit, ráda se Vámi bude věnovat.

Ms. Renata říká: " Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím skryto."

Ms. Kristin
učitelka ve třídě Lunas

Kristin pochází z americké Severní Karolíny, kde získala titul bakaláře v oboru komunikace na The University of North Carolina Wilmington. Je držitelem jak certifikace TEFL, tak dodatečné specializované certifikace pro výuku mladých studentů/ dětí.

Kristin pracovala v dětském denním centru s dětmi ve věku 2–6 let, dobrovolně se účastnila četných dětských letních táborů, a také během svých studií hlídala dvě děti ve věku 3 a 5 let. Kristin velmi ráda tráví čas s dětmi a už se těší na své půsbení ve Wonderlandu.

Kristinou největší vášní v životě, kromě péče o děti, byl tanec. Tančila od svých 2 let a soutěžila v různých tanečních stylech, od baletu až po hip-hop. Díky těm to zkušenostem Kristin ráda učí děti všem uměleckým disciplínám: zpěvu, tvoření a zejména tanci.

Mr. Jan
učitel němčiny

Jan pochází z Rostocku v severovýchodním Německu. Studoval germanistiku a filozofii na univerzitě v Rostocku. Do Prahy se přestěhoval v roce 2005, kdy se jemu a jeho české manželce narodila starší dcera. Od té doby zde žije se svou rodinou a vyučuje němčinu pro všechny věkové kategorie včetně dětí. Mluví česky.

Ve svém volném čase závodně hraje stolní tenis, chodí na procházky do přírody a hraje s dětmi stolní hry.

Mr. Honza
učitel piána

Jan Kubín je klavírista, saxofonista, kytarista a hudební skladatel. Je studentem konzervatoře Jana Deyla. Vyučoval klavír a kytaru na Scio škole v Dejvicích a také na škole Beehive.

Rád předává své znalosti a zkušenosti dále a rozvíjí mladé i starší hudební talenty.

V současné době také koncertuje s mnoha kapelami jako například kapela Lady Praga a Prague Buskmen.

Mr. Lukáš
učitel piána

Lukáš Pařík je zpěvák, hudební skladatel a muzikálový herec. Má vystudovaný zpěv na Mezinárodní konzervatoři a dokončuje studium kompozice filmové a popové hudby na Pražské konzervatoři. Je autorem mnoha písní a rockového fantasy muzikálu Králové Avalonu hraného v pražském divadle Hybernia v sezóně 2015/2016.

Učení se věnuje už od svých 16 let a od roku 2017 organizuje veřejná vystoupení studentů.

K jeho hlavním zásadám patří snaha o rozvíjení dětské kreativity a představivosti. Ve Wonderland Academy je lektorem zpěvu, piana a kytary.

Ms. Dominika Kiene
logoped, speciální pedagog

Dominika Kiene vystudovala Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy. Po ukončení studia nastoupila na foniatrické pracoviště ORL kliniky na Bulovce. Jako klinický logoped pracovala také na Foniatrické klinice v Praze 2, FN 2. S manželem, americkým diplomatem, pak žila dlouho v zahraničí. Na Bahamách působila ve Special Services Division jako logopedický konzultant pro sociálně slabší rodiny. V USA se zabývala výukou češtiny.

Pracovala jako lektor češtiny v rámci Adult Education ve Virginii a ve škole Inligua, která připravovala diplomaty pro americká velvyslanectví ve světě. Po návratu do Prahy pracuje v soukromé logopedické praxi. Pro soukromou kliniku LOGO pomáhala otevírat pražské pracoviště, spolupracuje s Canadian Medical Care jako klinický logoped pro děti a dospělé z vícejazyčného prostředí. Důležité jsou také zkušenosti z působení ve Speciálně pedagogickém centru pro děti s vadami řeči. V současné době působí jako klinický logoped v Praze 10 a intenzivně spolupracuje s různými bilingvními školkami. Dominika je matkou dvou dospělých dětí. Syn pracuje v New Yorku a dcera studuje na umělecké universitě MICA v Baltimoru.

Mr. Marek
logoped

Marek Lansdorf vystudoval Pedagogickou fakultu na Karlově Univerzitě v Praze se specializací biologie a výchova ke zdraví. Během studia si uvědomil, že je velmi potřebné mít možnost více pomáhat žákům, kteří mohou mít potíže ve vztahu ke vzdělávání, a proto se rozhodl ke studiu speciální pedagogiky se zaměřením na logopedii na téže fakultě.

Během studií získal zkušenosti s tvorbou a aplikací preventivních programů pro základní a střední školy. Největší praxi ve vyučování biologie a výchovy ke zdraví dosáhl na Střední zdravotnické škole v Praze, znalosti ze studia logopedie uplatnil na pražské Základní škole logopedické.

Biologii s radostí vyučuje v přírodě a rád v dětech probouzí zvídavost. Velmi důležitá je pro něj zpětná vazba od žáků. Díky ní může výuku dále lépe směřovat. Tvrdí, že základním kamenem ve vyučování je bezpečné prostředí ve třídě.

Ve volném čase hodně cestuje, nejen po Čechách, a poznává přírodní krásy. Je zastáncem zdravého způsobu života, rád jezdí na kolečkových bruslích, čte a poznává kulturu a umění.

Ms. Alena
speciální pedagog

Alena Kozlerová vystudovala speciální pedagogiku na UJAK v Praze. Devět let pracovala s dětmi s poruchami chování v diagnostickém ústavě. V současné době působí jako speciální pedagog školního poradenského pracoviště na základní škole. Absolvovala mnohé kurzy, mimo jiné se seznámila s programem Kupoz (program na rozvoj pozornosti pro děti od 8 do 12let), či stimulačním programem Maxík (program pro předškoláky a žáky s odloženou školní docházkou).

Má ukončený výcvik rodinného poradce vedený Pražskou vysokou školou psychosociálních studií, tudíž nabízí rodičům intervenci v oblasti rodinného poradenství. Zajišťuje též etopedickou podporu a diagnostiku při nestandardním chování dětí, krizovou intervenci a podporu žáků s poruchami osobnosti, rodičům pak poradenství v oblasti prevence školní neúspěšnosti a reedukaci specifických poruch učení a chování. Spolupracuje s ostatními pracovníky poradenské služby a všemi pedagogickými pracovníky.

Ve volném čase ráda čte a pracuje s dětmi při různých mimoškolních aktivitách. Miluje Itálii :-).

Lucie Chladilová
hospodářka

Lucie vystudovala střední zemědělskou školu ve Vyškově a po jejím ukončení se zaměřila na práci v administrativě. Pracovala například jako asistentka předsedy představenstva STROJEXPORT a.s. Má velmi kladný vztah k dětem a sama je maminkou tří dětí. Ve svém volném čase se věnuje rodině, chodí do přírody a příležitostně sportuje.

Ms. Zuzka
hospodářka

Miss Zuzka vystudovala Rodinnou školu s ekonomicko - administrativním zaměřením. Má dvě děti - Terezku a Tomáška.

Miss Zuzka řeší pro školku veškeré ekonomické záležitosti a povinnou dokumentaci dětí. Zajišťuje stravu, eviduje docházku. Velmi se těší na spolupráci a v případě dotazů se na ni můžete kdykoli obrátit.

Mr. Plíva
řidič

Pan Plíva pracuje jako školník a řidič pro MŠ Wonderland a Wonderland Academy. Zajišťuje svoz, odvoz dětí školkovým minibusem do školy a školky a také na různé výlety. Mezi jeho další povinnosti patří opravy a údržba budov i zahrad.

Jelikož je velice šikovný a rád pracuje i s dětmi, vede kroužek Malý kutil, který je velmi oblíbený.

Je pravidelným dárcem krve a vášnivým restaurátorem starých hodin.

Michal Čížek
školník, řidič

Michal vyrůstal v Litoměřicích, kde hrál od malička závodně lední hokej a fotbal. Profesí je mechanik traťových strojů, několik let působil u Českých drah. Provozoval ale také hostinskou činnost a vyzkoušel si tak náročnou práci v soukromém sektoru.

Jeho velkou láskou zůstává celoživotně sport. V roce 1994 získal trenérskou licenci a začal působit u dětských a mládežnických klubů jako trenér fotbalu. Má zkušenosti s dětmi od 5 do 16 let. Momentálně je činný u 1.FK Příbram.

Z prvního manželství má syny Michala a Lukáše. V současném vztahu má s partnerkou Šárkou syny Jana a Jakuba. Pokud to čas dovolí, tráví ho s nimi co nejvíce v přírodě.

Mr. Josef
řidič

Lucie Podraská
Výdej jídel

Lucka studovala na Střední škole elektrotechnické v Praze. Více než technické obory ji však lákala práce mezi lidmi. Zkušenosti s úklidem získala v jednom z pražských hotelů. Denně se těší na školní děti, které ji obohacují svými nápady, ale také na svoje vnoučátka, jimž se často věnuje. Relaxuje především v přírodě, má velmi ráda zvířata.